Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Bunkry są i dla gacków i dla turystów
Dodane przez lan3 dnia Styczeń 01 2012 14:07:08

Treść rozszerzona
Bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego to ewenement w skali Europy. Rozmawiali o nich uczestnicy konferencji, która odbyła się w muzeum fortyfikacji i nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem.

Nasze bunkry to ewenement i perła architektury militarnej w skali całego kraju, a nawet Europy. Najważniejszą sprawą będzie pogodzenie ich walorów przyrodniczych i turystycznych. Żeby służyły i zwiedzającym i nietoperzom, które w nich zimują. Takie są wnioski z konferencji, która odbyła się w naszym muzeum - mówi Leszek Lisiecki, dyrektor muzeum bunkrów i nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem.

Uczestnicy wysłuchali wykładów dziesięciu naukowców i znawców fortyfikacji. Cześć dotyczyła właśnie bunkrów Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, a także wcześniejszych zabytków architektury obronnej w naszym regionie. Np. twierdzy kostrzyńskiej.

O problemach konserwatorskich MRU mówił m.in. muzealnik Grzegorz Urbanek, który jest pasjonatem i znawcą międzyrzeckich fortyfikacji, a także autorem kilku publikacji na ich temat .L. Lisiecki zapowiada, że w listopadzie ma się ukazać zeszyt z referatami, który powinien być nie lada gratką dla miłośników bunkrów.

Konferencja odbyła się pod patronatem wojewódzkiego konserwatora zabytków Barbary Bielenis-Kopeć.

Źródło http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111012/POWIAT08/338761649